ul. Dworcowa 22
34-300 Żywiec

Pn – Pt: 7:00 – 19:00
So – Ni: nieczynne

Jesteś tutaj: Strona główna

Skleroterapia – bezoperacyjne leczenie żylaków kończyn dolnych

Aktualności

Flebogrif – bezpieczna metoda usuwania żylaków

Flebogrif – bezpieczna metoda usuwania żylaków

FLEBOGRIF jest małoinwazyjną metodą leczenia żylaków kończyn dolnych. Daje wymierne korzyści Pacjentowi, gdyż nie wymaga zastosowania narkozy, a jedynie znieczulenia miejscowego. Zabieg pozwala na usunięcie żylaków bez konieczności wykonywania cięć chirurgicznych i...

Profilaktyka 40+ – pakiet bezpłatnych badań

Profilaktyka 40+ – pakiet bezpłatnych badań

Masz 40 lat lub więcej? Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych. Zdrowie to najważniejsza kwestia, o którą warto zadbać! Pamiętaj, że regularne badania mogą uchronić Cię przed wieloma chorobami lub pozwolą na wczesne ich wykrycie i reakcję, która...

SKLEROTERAPIA jest  prostym, skutecznym i bezpiecznym zabiegiem stosowanym w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej.

Metodę tę stosuje się z powodzeniem od prawie 100 lat. Zabieg polega na wstrzyknięciu do zmienionej chorobowo żyły specjalnego preparatu w celu wywołania odczynu zapalnego w ścianie naczynia. W miejscu zapalenia powstaje skrzeplina, która z czasem ulega zwłóknieniu czego następstwem jest zamknięcie żyły. Skleroterapią  jest leczeniem bez lasera, bez operacji oraz bez znieczulenia. Dzięki niej pajączki i małe żylaki znikają w 70-80%.

Skleroterapią można również leczyć owrzodzenia żylakowe. 

Przed zabiegiem konieczne jest poddanie się badaniu lekarskiemu oraz wskazane jest przeprowadzenie badania USG Doppler w celu ustalenia przyczyny występowania objawów chorobowych i źródła zmian żylakowych oraz zaplanowania właściwego leczenia. 

Po zabiegu konieczne jest noszenie przez jakiś czas opasek elastycznych w ciągu dnia. Pierwszy prysznic można wziąć już wieczorem po zabiegu, ale nie należy brać gorących kąpieli, korzystać z sauny i kąpieli słonecznych przez 4 tygodnie po leczeniu ponieważ powoduje to rozszerzenie się naczyń i może być przyczyną przebarwień. 

Można regularnie uczestniczyć w dotychczasowych zajęciach sportowych, szczególnie spacerach i pływaniu, a także kontynuować pracę zawodową. 

Ryzyko związane z zabiegiem jest małe, a powikłania rzadko spotykane. Pojawiające się w miejscu wstrzyknięcia krwiaki i przebarwienia znikają w ciągu miesiąca od zabiegu. Inne powikłania jak martwica skóry, zapalenie żył i reakcje alergiczne zdarzają się bardzo rzadko.

Przejdź do treści